Porcelán je sériová technologie - jde o odlitky z unikátní formy. Proto má zpracování zakázky smysl až při odběru stovek kusů.

I když se zabýváme malosériovou výrobou, stejně nelze efektivně vyrábět jednotlivé kusy porcelánu. Rozhodně nevyrobíme repliku jednoho hrnečku po babičce, který se rozbil. Technologie výroby porcelánu je složitá a obvykle je nutná osobní návštěva zadavatele v naší manufaktuře, aby se doladily detaily výrobku. Cesta k vlastnímu výrobku z porcelánu není jednoduchá, ale radost z výsledku je o to větší!

Zájemce o výrobu z porcelánu musí počítat s nákladnou výrobou forem. Pro kalkulaci ceny je vždy potřeba technický výkres s rozměry a předpokládaný počet kusů. Ctíme autorská práva a ke každému výrobku přistupujeme jako k majetku zadavatele. Z čehož plyne i to, že každý výrobek musí být zaplacen před tím, než opustí naši manufakturu.

Vybrané projekty

Modernista

Pro firmu Modernista realizujeme výrobu veškerého sortimentu kubistické keramiky.

Autoři: Pavel Janák, Vlastislav Hofman, Rudolf Stockar
K příležitosti: sériová výroba
Rok realizace: 2006 - doposud


Světelné objekty
"Významné brněnské stavby"

Autor: Jiří Hlušička
Technologie: Unikátní kombinace klasického postupu a 3D tisku
Zadavatel: TIC Brno
Rok realizace: 2019

FOTOGALERIE

Ganéša

Porcelánová svítící socha. Výška 65 cm. Vyráběno pro Sarda MedTech, Indie.

Autor: Helena Hlušičková
K příležitosti: dárkový svatostánek pro přátele indického magnáta
Rok realizace: 2011

Tatraplan jako chlebník

Architekt a designér Petr Václavek vytvořil porcelánovou dózu Tatraplan v designu ikonického automobilu, která má sloužit jako dóza na potraviny, především chléb.

Autor: Petr Václavek
K příležitosti: Designblok
Rok realizace: 2015

Hrnek s kočkou

Pro polskou firmu Design f3h jsme vyrobili hrnek s kočkou. Výrobek byl zajímavý tím, že jsme se poprvé setkali s použitím 3D tisku v praxi. Model kočky byl vytištěn.

Autor: Design f3h
Země: Polsko
Rok realizace: 2013

Jídelní servis

Pro galerie Steltman v New Yorku a Amsterdamu navrhl Bořek Šípek jídelní servis, který jsme vyráběli v průběhu dvou let.

Autor: Bořek Šípek
K příležitosti: pro galerii Steltman v New Yorku a Amsterdamu
Rok realizace: 2000-2001

Jídelní servis Orlando

Přímo pro naši manufakturu navrhly Leona Matějková a Gabriela Náhlíková tento praktický set, který od roku 1999 vyrábíme do dnes.

Autoři: Leona Matějková, Gabriela Náhlíková
K příležitosti: rozšíření naší nabídky produktů
Rok realizace: 1999

Sada dárkových předmětů

Častou zakázkou pro naši firmu jsou dárkové předměty, nejčastěji vánoční, které si u nás zadávají společnosti pro své zákazníky či zaměstnance. Jako příklad je zde sada pro holandskou firmu Moonen, pro kterou jsme postupně realizovali výrobky, které tvoří volnou sadu.

Autor: Studio Zwartjes
K příležitosti: výročí společnosti
Rok realizace: 1998-2009

Porcelánové oválné talířeAutor: MAISONS DE BOHEME
K příležitosti: sada pro firmu Maisons de Boheme
Rok realizace: 2011

Bábovka

V roce 2009 se na naši firmu obrátila, tehdy ještě studentka, Jana Černá se žádostí o realizaci svého projektu "Bábovka", ze kterého se stal velmi úspěšný tvar, který pro ni vyrábíme doposud.

Autor: Jana Černá
K příležitosti: studentský projekt
Rok realizace: 2009

Technický porcelán

Porcelán je pro své fyzikální a chemické vlastnosti též vhodný jako součást výrobků, kde se zúročí jeho tvrdost, odolnost vůči kyselinám či rozměrová stálost za jakýchkoli podmínek.

Autor:
K příležitosti:
Rok realizace:

 
 NAHORU

© 2017 Copyright GOLDFINGER porcelán Česká republika. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webu 321 CREATIVE CREW s.r.o. | SEO 321 Dárkové předměty porcelán keramika, Dárkové luxusní moderní předměty z porcelánu keramiky PARTNEŘI: Video na web | tvorba designové logo |