Právě zvládnutí různých technologických postupů z nás dělá špičku v oboru.

1. Lití do sádrových forem

Tekutá porcelánová hmota se nalije do sádrové formy. Sádra odsaje část vody z hmoty a tím se vytváří stěna výrobku tzv. střep. Síla stěny výrobku je přímo úměrná době, po kterou je hmota ve formě. Po dosažení dostatečné tloušťky střepu se hmota vylije. Sádra (síran vápenatý) poskytne výrobku vápenec, který se podílí na tom, že výrobek záhy po odlití tuhne do stavu, v němž je možné ho vytáhnout z formy. Pro rotační výrobky používáme technologii zatáčení.

2. Zaschnutí a retušování

Jakmile je výrobek jednou vytvořen, nechá se uschnout a oretušují se spáry a případné nedostatky.

3. Přežah a ostrý výpal

Poté se vypálí na teplotu 950°C tzv. přežah. Přežahlé zboží se naglazuje a jde opět do pece. Naše výrobky pálíme na teplotu 1380°C, obvykle v redukčním prostředí.

4. Dekorování

Poté se bílý výrobek dekoruje. Používáme naglazurovou dekoraci barvami nebo preparáty drahých kovů, jako zlato či platina. Také používame dekoraci solemi (chloridy kovů). Dekorace je prováděna tradičními postupy a například dekorace solemi kovů pod glazuru je klasická porcelánová technika, kterou již využívá málokterý výrobce. Poté se dekorovaný výrobek ještě jednou vypálí, tentokrát na 800°C.

5. Expedice

Po vychladnutí výrobek zkontrolujeme, pečlivě zabalíme do speciálních ochraných krabic. A poté již putuje přímo k Vám.

Podívejte se na naše nové video


 
 NAHORU

© 2017 Copyright GOLDFINGER porcelán Česká republika. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webu 321 CREATIVE CREW s.r.o. | SEO 321 Hledaný výraz: výroba designové keramiky, výroba moderního porcelánu. Návrh a realizace PARTNEŘI: Marketingová agentura | ceník tvorba loga |